Momo Istanbul

Böyle tembel yazarı Allah kimsenin başına vermesin sevgili okuyucular. Çok güzel, çok sevimli bir yaz kahvesini kışa bırakan yazarı hele hiç vermesin. Neyse geç olsun güç olmasın deyip geleyim kafemize. Bizi instagramdan takip eden okuyucularımız koyduğumuz fotolardan çıkaracaktır. Momo’yu yazacağım.

Böyle kalabalık, gürültülü, harala gürele yerlerden kaçanlar için birebir Momo. Sadece 4 masası var. Kap bilgisayarını boşsa cam yanına, değilse kek tezgahı tarafına kon. Bütün gün çalış, facebook’a gir. İkinci gidişten sonra zaten mekan çalışanlarıyla da kanka oluyorsunuz. Malum mekan 15 metrekare. Her çeşit kahve mevcut.  Kekti, börekti, kişti, her türlü “kahve yanı yiyeceği” de var. Yeme de yanında yat. Sıra geldi mekanın tek kusuruna dostlar. Beni bilenler daha önceki yazılarımdan bilir. Bilmeyenler lütfen bakınız. Tuvaletsiz mekanda fazla kalamam ben. Hayır psikolojik… İlla yakınımda olması lazım bir WC. Mekanın tuvaleti yok sevgili okuyucular ama çaresi var. Mekan sahipleri karşı köşedeki Kahvedan kafesiyle sıkı fıkı dostlar. Hoop diye Kahvedan’a girip, Momo’dan geldiğinizi söyleyip, rahatça tuvaletlerini kullanabilirsiniz.

“Mutlu günler!” | mistiklal ekip

Elif Naz Güngör

Elif Naz Güngör

Anasının karnından 2.600 kilogram doğdu. Topuklu ayakkabıyla hiç yürüyemedi. Her içkili mekandan “nasıl oradan ayrıldığını hatırlamadan” ayrıldı. Bir gece gülcü tezgahtardan gül bile çaldı. Denizden babam çıksa yerim dedi. Rakıyı sulu, viskiyi kolalı içti. İçtikçe tuvalete gitti ve Mistiklal’in wc’lerini yarattı. İşten de en erken 7.30 da çıkabildi.
Elif Naz Güngör

Latest posts by Elif Naz Güngör (see all)

2 Comments

Bir cevap yazın