Tiyatro Alesta Nisan 2015 Programı

11083910_938591566180578_4727277762227748219_n

Tiyatro Alesta Nisan’da Erkek Parkı‘nı bu sezon için son kez oynayacak. O yüzden yarın ki gösterimi kesinlikle kaçırmayın derim.

Tamam tamam hemen üzülmeyin canım ayın ilerleyen haftalarında Boş Şehir‘i hem Tiyatro Rampa‘da hem de Emek Sahnesi‘nde izleme şansınız var.

Tiyatro Alesta, 2014 yılında farklı sahne disiplinlerinden gelerek tiyatro yapmak isteyen ve tiyatronun kolektif bir sanat olduğu düşüncesini benimseyen Mehmet Şerif Tozlu, Serhat Dal, Oğuz Gülen, Orçun Ucal, Mehmet Fahri Etik ve Nevra Ayşem Savaşçı tarafından kuruldu.Tiyatro Alesta, sahne sanatlarının bütün türlerine açık bir ekiptir. Çağdaş metinlerden klasik metinlere, yerli, yabancı ve de kendi ürettiği metinler olmak üzere geniş bir performans yelpazesiyle var olmayı hedeflemektedir.

Alesta kelime anlamı olarak yolculuğa hazır ve tetikte demektir. Bizler yaşadığımız toplumun sorunlarını görerek, bir farkındalık yaratmak ve göstermek için bir yolculuğa çıktık. Paylaşmak, eğlenmek, emek vermek, her şeyden önce yaptığımız işin temelinde insan olduğunu unutmamak ve yaptığımız işten keyif almak bu yolculukta bizlerin en önemli ilkeleridir.

Meraklısına: web | facebook | twitter |instagram | ekşi

Sedef Can

Bir yanıt yazın