Melekler Dürüm

Mistiklal yazarlarının patır patır çalışmaya başlamasıyla beraber(yurtdışına gidenler hariç) Mistiklal okurlarından serzenişler de yükselmeye başladı tabii. Yeni yazı ne zaman?! O gün bugündür sevgili okurlar. Yeni mekanımız ise Melekler Dürüm.

Bunu yazmadan geçemeyeceğim Mistiklal ahalisi. “Ay ben orada Cansel Elçin’i, bildiğiniz iki eliyle tutup bir adet dürümü ağzına götürürken gördüm.” Neyse bu noktayı kısa keseyim de amacımızdan şaşmayalım. Melekler Dürüm ara sokakta ufacık bir dürümcü. Ufacık olduğuna bakmayın tıklım tıklım. Dışarılara taşıyor. Dürüm, turşu, şalgam gibi bildiğiniz dürümcü yiyecekleri var mekanda. Tabii bunlara ek olarak porsiyon olarak karışık, adana vs de bulabilirsiniz. Çok öyle dürümden falan anlamam, önüme ne koysanız yerim ama bilenler diyorlar ki İstanbul’daki en iyi dürümcülerdenmiş. İstanbul’da öyle her yerde dürüm yenmezmiş. Onların yalancısıyım. Gidin tadın derim. Fiyatlar da gayet uygun. Afiyet bal şeker olsun.

Mekanın yerine gelince İstiklal Caddesi’nde ilk soldan döndünüz sonrasında da ilk sağdan hop melekler dürümün önündesiniz.Bu arada mekanda tuvalet yok ona göre tedbirinizi alın giderken.

Meraklısına: web | mail | twitter | face | ekşi | mekanist

“Mutlu günler!” | mistiklal ekip

Elif Naz Güngör

Anasının karnından 2.600 kilogram doğdu. Topuklu ayakkabıyla hiç yürüyemedi. Her içkili mekandan “nasıl oradan ayrıldığını hatırlamadan” ayrıldı. Bir gece gülcü tezgahtardan gül bile çaldı. Denizden babam çıksa yerim dedi. Rakıyı sulu, viskiyi kolalı içti. İçtikçe tuvalete gitti ve Mistiklal’in wc’lerini yarattı. İşten de en erken 7.30 da çıkabildi.
Elif Naz Güngör

Latest posts by Elif Naz Güngör (see all)

Bir cevap yazın